ARCHA ČERNOLICE
ARCHA Černolice ČSOP

Aktuality

 

V sobotu 24. března 2018 jsme přivítali jaro v zahradě Stivínka.
 
Sešli jsme se v hojném počtu a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí z historie i současnosti zahrady. Zapálili jsme oheň, opékaly se buřty, nechyběla ani hudební produkce v podání černolické kapely Gambusíni, ke kterou jsme si společně zazpívali. Děti stavěly bunkry a prolézaly všechna zákoutí. Zazněla spousta plánů a nápadů, které bychom rádi uskutečnili v dalších měsících a letech činnosti.
...více...
 
Před několika týdny proběhlo věřejné zasedání zastupitelstva obce Černolice, kde se schvaloval upravený návrh územního plánu Černolic. Proběhla přitom vášnivá diskuze, zejména ohledně jeho rozšiřování nebo omezování. Zaznělo tam spoustu názorů, včetně toho, že diskuze ohledně územního plánu již proběhla před 2-3 lety a že občané chtějí stavět. Poté vyšel občasník Šance, vysvětlující některé názory a situace. 
Rád bych reagoval na tyto informace, protože se mi zdaji ne úplně pravdivé
...více...
   Co je Strategický plán obce a proč by mělo jeho vypracování  předcházet schválení návrhu územního plánu, čtěte zde...
...více...
  Vážený pane starosto, vážené zastupitelstvo,
rád bych se na Vás jménem Archy Černolice obrátil s prosbou. Příští středu budete hlasovat o úpravě návrhu uzemního plánu..
...více...
  Dnes ráno při osobní návštěvě na obecním úřadu jsem byl ubezpečen panem Schmidtem a panem Michalem, že oni o podaném inzerátu předem nevěděli a že uvedený pozemek skutečně není a nebyl v žádném z návrhů územního plánu Černolic uveden jako stavební. Byl jsem též ubezpečen, že
...více...
  předáno na obecním úřadě 20.01.2011 Vážení obecní zastupitelé,
dnes se na internetu objevil inzerát ve kterém je nabízen k podeji rozsáhlý stavební pozemek (63.866m²) v katastrálním území obce Černolice.
Majitel uvádí pozemek jako “stavební“ s tím, že je “zahrnut v územním plánu pro výstavbu rodinného bydlení s kapacitou 50-60 parcel“. Tato informace je prokazatelně klamná.
Tento pozemek (287/1,2,3,4) NENÍ STAVEBNÍ a ani nikdy nebyl, jako takový,  zahrnut do žádného z projednávaných návrhů územního plánu !!
...více...
  Co se daří, co ne...
Občanské sdružení Archa Černolice je na světě zatím teprve tři měsíce, ale má se čile k světu. Dá se říci, že se nám úspěšně daří poněkud rozproudit stojaté vody. Co se zatím událo:
...více...
 
 

Starší články

13.04.2011 Jarní úklidová brigáda v Černolicích   01.04.2011 Leták Archy Černolice   21.01.2011 Pozvánka na 4.řádné zasedání obecního zastupitelstva Černolic  

Čtěte a informujte se na stránkách Archy Černolice, jsme tu pro vás…

 

“To jediné, co tento svět skutečně potřebuje,
je, aby každé dítě na Matičce Zemi
mohlo šťastně vyrůstat.“
(indiánská moudrost)